O nás

Všechno to začalo úplně náhle...

už od malička jsem chtěla chovat nějaké zvířátko...a to se vším všudy. Měla jsem zvířat vždycky hodně, ale nikdy jsem neměla žádný chov..rukama mi prošlo morčátko, křeček, králík, želva, kočky, psi.. Své první morče jsem měla asi v 10ti letech, jmenoval se Honza a byl to dlouhosrstý oranžový sameček, pak ale nenadále umřel na nějaké parazitární onemocnění.

Ke zvířatům jsem tíhla i nadále a tak jsem si jako střední školu vybrala Zemědělskou školu v Brandýse nad Lebem. Tam jsem se poprvé setkala tváří tvář s krávou, prasetem a jinými hospodářskými zvířaty. Tímto směrem mě to ale netáhlo, bavili mě spíše menší zvířata, exotická zvířata.

Vytstudovala jsem dále na České zemědělské univerzitě bakalářský obor Speciální chovy a moje touha něco chovat stále rostla. Po státnicich jsem začala chodit do práce a tak jsem potřebovala nějaké odreagování. Napadlo mě tedy, koupit si dvě morčátka. Brouzdala jsem po internetu a našla jsem si dvě morčátka, sestřičky, pro které jsme v zápětí asi do 14.dnů s přítelem jeli. Nakonec jsme si od paní odvezli morčecí holčičky tři (viz.foto). Byly to samičky bez PP, jen na mazlíky. Nikdy mě nenapadlo, že skončím na výstavách, se dvěma králikárnami na zahradě a cca 20ti morčaty :) 

Chov morčat mě v tu ránu začal příšerně lákat....už díky nádherné genetice barev ale taky kvůli jednoduchosti a né moc časové náročnosti.